Tápértékek
A focaccia egy hagyományos olasz lapkenyér, puha, levegős tésztával és olívaolajos, fűszeres tetejével. Otthon is könnyen elkészíthető, tökéletes köret vagy önálló snack paradicsommal, olívabogyóval ízesítve.
Elkészítés
A lisztet egy tálba szitáljuk, és összekeverjük a sóval.
Az élesztőt 1 dl langyos vízben feloldjuk, és a liszthez öntjük, majd hozzáadjuk a maradék vizet is.
Fakanállal jól elkeverjük a tésztát, csak annyira, mint egy nokedlit.
A tészta köré öntünk egy kevés olívaolajat, és lefedjük folpackkal.
Kelesszük egy órát.
Egy óra múlva a tészta egyik oldalát felhúzzuk, és a tetejére hajtjuk, majd ugyanígy a szemben lévő oldallal, végül a másik két oldallal is.
Újra lefedjük, és félretesszük egy órát pihenni.
Ezt a hajtogatást még kétszer megismételjük, mindegyik után egy órás pihentetéssel.
Az utolsó hajtogatást és pihentetést követően a tésztát sütőpapírral bélelt és olajjal kikent tepsire halmozzuk.
Óvatosan szétterítjük a tésztát tepsi méretűre, alányúlva húzogatjuk, hogy ne nyomjuk ki a levegőt.
Leterítjük konyharuhával, de úgy, hogy ne érjen hozzá, és kelesszük 1-1,5 órát.
Az utolsó fél órában a sütőt előmelegítjük 200 fokra.
Megkelt tésztát az ujjunk hegyével megszurkáljuk, meglocsoljuk bőven olívaolajjal, majd ízlés szerint megszórjuk paradicsommal, olívabogyóval, rozmaringgal vagy másokkal.
Sütőbe toljuk, és kb. 15 perc alatt készre sütjük.
Hozzávalók
- 40 dkgfehér kenyérliszt
- 8 gsó
- 3.5 dllangyos víz
- 4 gélesztő
- ízlés szerintolívaolaj
Címkék:
Recept készítője
Mindig is szerettem jókat enni, azonban a főzés iránti érdeklődésem akkor teljesedett ki, amikor összeköltöztem életem párjával és egyszer csak ott találtam magam a saját konyhámban. Képes voltam órákig a netet és a szakácskönyveket bújni, hogy újabb és újabb ételeket varázsoljak az asztalra. Úgy néz ki ez jól sikerült, mert az összes barátunk már csak ebédre vagy vacsorára volt hajlandó átjönni hozzánk :). Később ez a mánia odáig fajult, hogy egy-egy külföldi nyaralás már elképzelhetetlen volt a helyi piac vagy éttermek felkeresése nélkül. A sütemények azért kapnak kiemelt szerepet a blogban, mert a drága férjem minden reggel édességet reggelizik, ezért itt majd csak kakaórockernek becézem. Szinte napra pontosan egy évvel ezelőtt még egy motivációs tényező jelent meg az életemben, hiszen kislányom megszületésével újabb kritikus érkezett a családi asztalhoz... Ha ez az oldal csak annyit ér el, hogy bármelyik olvasó elkészíti az egyik receptem és ezzel örömet szerez vele akár magának, akár másoknak, már megérte...
Hozzávalók
- 40 dkgfehér kenyérliszt
- 8 gsó
- 3.5 dllangyos víz
- 4 gélesztő
- ízlés szerintolívaolaj
