Receptkirály

Tápértékek

568
Kalória
kcal
8.8
Fehérje
g
58.7
Szénhidrát
g
32.4
Zsír
g
12
Cukor
g
86
Koleszterin
mg
Őszibarackos tortácskák recept
Mentés
🌱 Vegetáriánus

Őszibarackos tortácskák

könnyű 60 perc 6 adag 5673 megtekintés
Őszibarackos tortácskák – 1. kép
Őszibarackos tortácskák – 2. kép
Őszibarackos tortácskák – 3. kép

Ropogós tésztájú őszibarackos tortácskák gyümölcsös töltelékkel, amelyek gyorsan elkészülnek és tökéletesek egy könnyű desszerthez. A pihentetett tészta és a fahéjas barack adja az igazi ízt, ideális vendégváróknak.

Elkészítés

Ez a lépés kb: 60 perc
1

A tésztához a lisztet, a vajat és a porcukrot késes robotgépben morzsára daráljuk, ha nincs robotgép, akkor kézzel összemorzsoljuk. Hozzáadjuk a tojást és összegyúrjuk, majd folpackba csomagolva a hűtőben egy órát pihentetjük.

2

Közben elkészítjük a tölteléket: az őszibarackot apró kockára vágjuk, hozzákeverjük a darált kekszet, a lekvárt és a fahéjat.

3

A pihent tésztát lisztezett deszkán 2 mm vastagságúra nyújtjuk, és akkora korongokat szúrunk ki belőle, amivel a kosárkákat ki tudjuk bélelni. Lehet egy nagy 25 cm-es tortát is készíteni.

Ez a lépés kb: 12 perc
4

A tésztát a formába simítjuk, megszurkáljuk, majd 180 fokra előmelegített sütőben 12 perc alatt elősütjük.

5

Ha félig megsült, kivesszük a sütőből, megtöltjük a barackos töltelékkel. A maradék tésztát kinyújtjuk, 0,5 cm-es csíkokra vágjuk, berácsozzuk a tetejét és megkenjük a felvert tojással.

Ez a lépés kb: 20 perc
6

Visszatesszük a sütőbe és világosbarnára sütjük.

Hozzávalók

6adag
Bevásárlólista
  • 30 dkgliszt
  • 20 dkgvaj
  • 10 dkgporcukor
  • 2 dbtojás (1 a tésztához, 1 a lekenéshez)
  • csipet
  • 50 dkgőszibarack
  • 2 evőkanáldarált zabkeksz
  • 2 evőkanálbaracklekvár
  • ízlés szerintfahéj

Recept készítője

Lélekkonyha

Lélekkonyha

@lelekkonyha

Teljes Profil
0
Recept
0
Értékelés
Elkészítve
10 éve
Tag

Mindig is szerettem jókat enni, azonban a főzés iránti érdeklődésem akkor teljesedett ki, amikor összeköltöztem életem párjával és egyszer csak ott találtam magam a saját konyhámban. Képes voltam órákig a netet és a szakácskönyveket bújni, hogy újabb és újabb ételeket varázsoljak az asztalra. Úgy néz ki ez jól sikerült, mert az összes barátunk már csak ebédre vagy vacsorára volt hajlandó átjönni hozzánk :). Később ez a mánia odáig fajult, hogy egy-egy külföldi nyaralás már elképzelhetetlen volt a helyi piac vagy éttermek felkeresése nélkül. A sütemények azért kapnak kiemelt szerepet a blogban, mert a drága férjem minden reggel édességet reggelizik, ezért itt majd csak kakaórockernek becézem. Szinte napra pontosan egy évvel ezelőtt még egy motivációs tényező jelent meg az életemben, hiszen kislányom megszületésével újabb kritikus érkezett a családi asztalhoz... Ha ez az oldal csak annyit ér el, hogy bármelyik olvasó elkészíti az egyik receptem és ezzel örömet szerez vele akár magának, akár másoknak, már megérte...