Receptkirály

Tápértékek

386
Kalória
kcal
13.3
Fehérje
g
0.4
Szénhidrát
g
14.7
Zsír
g
0.3
Cukor
g
47
Koleszterin
mg
Fügés sajtos hússzeletek
🌾 Gluténmentes

Fügés sajtos hússzeletek

könnyű 90 perc 2 adag 6136 megtekintés

Különleges fügés ízekkel készült sertéskaraj szeletek, amelyek szaftosan párolódnak, majd sajttal gratinírozódnak. Finom, könnyen elkészíthető étel, ami meglepi a családot a gyümölcsös-fűszeres harmóniával.

Elkészítés

1

Az aszalt fügét szeleteljük fel, majd öntsük rá a bort és hagyjuk 1-2 órán át állni, hogy jól magába szívja. Ezután tegyük bele egy szűrőbe, és hagyjuk hogy jól lecsepegjen.

2

A hússzeleteket klopfoljuk ki, majd ízlés szerint sózzuk, és szórjuk meg őrölt borssal.

3

Egy teflon serpenyőbe, 1-2 ek olajon süssük elő mindkét oldalát.

4

Egy tepsit alaposan kenjünk ki margarinnal, majd helyezzünk rá 4 szelet húst. Ezután ízlés szerint szórjuk meg szerecsendióval, majorannával, és kakukkfűvel.

5

A fűszerezett hússzeletek tetejére tegyük rá a fügét. Végül fedjük be a maradék hússzeletekkel, és a tetejét szintén fűszerezzük meg, de óvatosan, nehogy elnyomják a füge ízét.

6

A maradék bort öntsük a hússzeletek alá, majd a tepsit fedjük le alufóliával.

Ez a lépés kb: 45 perc
7

Melegítsük elő a sütőt, majd helyezzük be a tepsit, és közepes hőmérsékleten pároljuk puhára a húst. Légkeverésnél 150 fokon kb. 45 percig.

8

Amikor a hús készre párolódott, vegyük le az alufóliát, majd ízlés szerint szórjuk meg a hússzeleteket reszelt sajttal. Ezután tegyük vissza a sütőbe, és süssük szép pirosra.

Hozzávalók

2adag
Bevásárlólista
  • 8 szeletsertéskaraj
  • 1 csaszalt füge
  • 3 dlfehérbor
  • 10 dkgsajt
  • ízlés szerint
  • ízlés szerintőrölt fehérbors
  • ízlés szerintszerecsendió
  • ízlés szerintmajoranna
  • ízlés szerintkakukkfű
  • 1 -2 ekolaj az elősütéshez
  • kevésmargarin a tepsihez

Recept készítője

Gizi

Gizi

@Gizi

Teljes Profil
0
Recept
0
Értékelés
Elkészítve
12 éve
Tag

Szeretek sütni-főzni, és sokat kirándulni.Több évtizede sertepertélek a konyhámban kisebb, nagyobb sikereket elérve. Mára már szenvedélyemmé vált a sütés-főzés, így minden nap valami finomsággal kényeztetem a családomat, és a barátaimat. Szeretem a hagyományos, magyaros ételeket, de szívesen kipróbálok számomra új, és különleges ízvilágot is.