Tápértékek

Vaníliás panna cotta mézes őszibarackkal
Krémies vaníliás panna cotta, amit mézes, kardamomos őszibarackkal tálalunk. Ez a sütés nélküli desszert gyorsan elkészül, de a hűtőben legalább 5 órát dermed, hogy tökéletesen kifordítható legyen. Vegetáriánus és gluténmentes finomság.
Elkészítés
A tejet és a tejszínt egy kis edénybe öntjük, hozzáadjuk a nyírfacukrot és a kettévágott vaníliarudat. Kevergetve felforraljuk, majd kivesszük a vaníliarudat.
A zselatinlapokat 5 percre hideg vízbe áztatjuk, hogy meglágyuljanak.
A meglágyult zselatint a tejszínes keverékbe tesszük, és kevergetve beleolvasztjuk.
A tejszínes krémet formákba öntjük, és a hűtőbe tesszük dermeszteni. Ehhez 5-6 óra kell, hogy ne essen szét kiborításkor.
Tálalás előtt elkészítjük az őszibarackot: meghámozzuk a barackokat, és kettévágjuk őket.
A kardamomot és a csillagánizst száraz serpenyőben illatosra pirítjuk, hozzáadjuk a mézet, hagyjuk kicsit megbarnulni.
Beletesszük a felezett őszibarackokat, és egy pár perc alatt megkaramellizáljuk.
A panna cottát a formák szélénél körbevágjuk, tányérra borítjuk, és a mézes őszibarackkal tálaljuk.
Hozzávalók
- 4 dltejszín
- 2 dltej
- 1 rúdvanília
- 8 dkgnyírfacukor (Xukor)
- 3 lapzselatin
- 3 dbnagy őszibarack
- 2 ekméz
- 5 -6 dbzöld kardamom
- 2 dbcsillagánizs
Recept készítője
Mindig is szerettem jókat enni, azonban a főzés iránti érdeklődésem akkor teljesedett ki, amikor összeköltöztem életem párjával és egyszer csak ott találtam magam a saját konyhámban. Képes voltam órákig a netet és a szakácskönyveket bújni, hogy újabb és újabb ételeket varázsoljak az asztalra. Úgy néz ki ez jól sikerült, mert az összes barátunk már csak ebédre vagy vacsorára volt hajlandó átjönni hozzánk :). Később ez a mánia odáig fajult, hogy egy-egy külföldi nyaralás már elképzelhetetlen volt a helyi piac vagy éttermek felkeresése nélkül. A sütemények azért kapnak kiemelt szerepet a blogban, mert a drága férjem minden reggel édességet reggelizik, ezért itt majd csak kakaórockernek becézem. Szinte napra pontosan egy évvel ezelőtt még egy motivációs tényező jelent meg az életemben, hiszen kislányom megszületésével újabb kritikus érkezett a családi asztalhoz... Ha ez az oldal csak annyit ér el, hogy bármelyik olvasó elkészíti az egyik receptem és ezzel örömet szerez vele akár magának, akár másoknak, már megérte...
Hozzávalók
- 4 dltejszín
- 2 dltej
- 1 rúdvanília
- 8 dkgnyírfacukor (Xukor)
- 3 lapzselatin
- 3 dbnagy őszibarack
- 2 ekméz
- 5 -6 dbzöld kardamom
- 2 dbcsillagánizs